growitbox - Las w słoiku

Rabaty dla kart FitProfit
Rabat na całą ofertę
10% Rabat na całą ofertę
dostępne również dla Getprofit
Uwaga: W celu skorzystania z rabatu należy podczas zamówienia podać kod rabatowy (dotyczy tylko zamówień realizowanych w Polsce)
Informacje o obiekcie

 Informacje o obiekcie 

Las w słoiku – co to takiego?
las w sloiku growitboxLas w słoiku to niesamowity, wyglądający bajkowo miniaturowy świat, który można stworzyć samodzielnie. Taka dekoracja do domu jest o wiele prostsza do wykonania, niż się wydaje. Mówi się nawet, że osoby, które nie mają ręki do roślin doniczkowych i każda im marnieje, poradzą sobie z samodzielnym zrobieniem takiej żywej kompozycji. W końcu las w szkle, jeśli jest dobrze zrobiony, nie wymaga praktycznie żadnej opieki.

Las w słoiku – co to takiego?
Trwająca moda na las w słoiku zaczęła się od dzielących się swoimi dokonaniami pasjonatów oraz od prostych naukowych eksperymentów, które okazały się… zaskakująco estetyczne. Tak narodził się i rozprzestrzenił za pośrednictwem internetu pomysł na ciekawe zrób to sam. Obecnie las w szkle można kupić gotowy, jeśli nie wiemy, gdzie szukać materiałów lub nie mamy czasu na samodzielne konstruowanie. Ceny są zróżnicowane, zależnie od liczby roślin oraz rozmiaru całości. Gotowe zestawy w różnych wariantach, jak też materiały i słoje do zrobienia takiego miniaturowego lasu samodzielnie, oferuje m. in. polska firma Growitbox. Las w słoiku od Growitbox w wersji zrób to sam daje szeroki wachlarz możliwości, łącznie z wyborem roślin. Wróćmy jednak do samej koncepcji. Trudno dzisiaj doszukać się, kto stworzył pierwszy las w szkle, ale prawdopodobnie powstał on jako eksperyment, aby stworzyć zamknięty ekosystem, który będzie całkowicie samowystarczalny. Można znaleźć informacje o osobach, które jeszcze zanim las w słoiku diy stał się najmodniejszym wyposażeniem mieszkania, hodowały swój las w szkle przez kilkadziesiąt lat. Wszystko dzięki odpowiedniemu składowi gleby bogatym w składniki mineralne oraz wzbogacona mikroorganizmami, doborowi roślin oraz szczelnemu zamknięciu zapewniającemu wewnętrzny obieg wody i powietrza. Obecnie dostępne są również kompozycje, które nie są hermetycznie zamknięte na stałe. Taki las w szkle wymaga okazjonalnego podlewania, a pokrywkę można swobodnie zdjąć. Z drugiej strony można interweniować, kiedy któraś z roślin zaczyna chorować lub wbrew staraniom pojawi się pleśń. Może się to zdarzyć, kiedy las w słoiku diy jest wykonywany z nie do końca sprawdzonych i świeżych elementów, np. z wykorzystywanego powtórnie w domu podłoża.