JAK UJĘDRNIĆ CIAŁO I POPRAWIĆ JEGO WYGLĄD?

23 lipiec / Trening

Wysportowane i jędrne ciało to zapewne marzenie wielu kobiet, szczególnie kiedy nadchodzi lato, czas urlopów i sezon bikini. Niestety nie ma „tabletki cud”, która sprawi, że w ciągu miesiąca zmienisz mało jędrną skórę w gładką i sprężystą. Na wysportowaną sylwetkę trzeba pracować okrągły rok. Co zrobić żeby ją osiągnąć? Oto kilka porad, które pomogą Ci w osiągnięciu tego celu.

DIETA

Nie jest zapewne dla Ciebie tajemnicą, że Twój wygląd w ogromnej mierze zależy od tego, jak się odżywiasz. Za dużo, ale i zbyt mało jedzenia będzie negatywnie wpływać na Twoją figurę. Zbyt wysoka kaloryczność będzie powodowała zwiększanie się tkanki tłuszczowej, natomiast zbyt mała – utratę tkanki mięśniowej (a to ma ogromny wpływ na jędrność sylwetki).

Często popełnianym błędem jest też zbyt małe nawodnienie organizmu. Po prostu za mało pijemy! A w szczególności wody. Skóra składa się w ponad 70% z wody. Pozbawiając się jej, powodujesz, że skóra staje się wiotka. Warto tutaj zaznaczyć, że ważne jest regularne nawadnianie się przez cały dzień (nie wystarczy wypić butelki wody podczas treningu).

Na szczęście świadomość na temat szkodliwości produktów przetworzonych jest coraz większa, co niesamowicie cieszy. Nie będę zatem się nad tym rozwodzić. Powiem tylko – unikaj! Nie tylko kaloryczność, ale też (a nawet przede wszystkim) jakość jedzenia jest niesamowicie ważna. Duże znaczenie ma również ilość spożywanych warzyw – powinny one stanowić nawet połowę produktów na Twoim talerzu. Warzywa to nie tylko witaminy, ale przede wszystkim dawka błonnika oraz antyoksydantów, które zahamują co nieco procesy starzenia.

TRENING

Regularna aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na wygląd skóry. Odpowiednio dobrane ćwiczenia dość szybko poprawią jej kondycję. Osobiście jestem zwolennikiem ćwiczeń siłowych (z obciążeniem zewnętrznym: sztangi, hantle / praca na maszynach). Taki trening wzmacnia mięśnie, sprawia, że sylwetka zmienia swoje proporcje i dodatkowo dość szybko poprawia wygląd ciała.

Dobrym rozwiązaniem są także ćwiczenia wzmacniające, z ciężarem własnego ciała. Nie obędzie się również bez treningu aerobowego czy kardio (szczególnie u osób zmagających się z wysokim procentem tkanki tłuszczowej). Dłuższy intensywny spacer, bieg, rower czy pływanie świetnie się tutaj sprawdzą. Osobom z lepszą kondycją ogromnie polecam trening interwałowy. Duża intensywność w niedługim czasie świetnie ujędrni ciało i spali mnóstwo kalorii.

PIELĘGNACJA

Pielęgnacja skóry odpowiednio dobranymi zabiegami czy kosmetykami to świetne uzupełnienie zbilansowanej diety i dobrze dobranych treningów. Nie liczyłabym na spektakularne efekty używania kremów za setki złotych, jeśli będziesz mało się ruszać i zajadać przekąskami.

Pamiętaj, że walka z tkanką tłuszczową, cellulitem czy ogólna poprawa sylwetki wymagają czasu. Musisz uzbroić się w cierpliwość, systematycznie i konsekwentnie realizować plan, a efekty na pewno się pojawią.

Zdrowa dieta, treningi oraz pielęgnacja to klucz do sukcesu!