Wiosenny rozruch treningowy

02 kwiecień / Trening

Nadeszła długo wyczekiwana wiosna – to idealna okazja do tego, aby na nowo zadbać o siebie, wrócić do ulubionych aktywności fizycznych lub spróbować zupełnie nowych. Zawalcz o swoje zdrowie i sylwetkę!

Niestety, zima potrafi skutecznie rozleniwić nawet największych sportowych zapaleńców. Jednak wraz z wiosną warto przeprosić się z butami do joggingu lub wskoczyć na rower i małymi kroczkami odbudować kondycję! Warto skorzystać z pierwszych słonecznych i dłuższych dni, żeby poprawić nie tylko zdrowie, ale też samopoczucie. Jak to zrobić?

  • Nie rzucaj się od razu na głęboką wodę – jeśli do tej pory sport nie był dla Ciebie codziennością, zacznij powoli, np. od dłuższych spacerów, a najbliższe tygodnie zaplanuj w taki sposób, by odpowiednio zwiększać intensywność, długość i częstotliwość treningów. Możesz zacząć na przykład od trenowania dwa dni w tygodniu, by na początku lata móc bez większego problemu uprawiać sport co drugi dzień.
  • Ćwicz to, co lubisz – dobierz rodzaj aktywności do swoich upodobań. Wybierz się na siłownię, fitness na trampolinach, zumbę, squasha lub trenuj na zewnątrz – bieganie, jazdę na rowerze lub rolkach bądź postaw na dawkę ruchu w domu czy ogrodzie -TAK, to też forma treningu).
  • Staraj się zachować regularność – szybko się zniechęcasz? Znajdź partnera treningowego, który będzie Cię motywował do wstania z kanapy lub pomyśl o rozpoczęciu współpracy z trenerem personalnym. Regularne uprawianie sportu przynosi adekwatne efekty, Twoje ciało zyska zdrowy, smuklejszy wygląd, a samopoczucie znacząco się poprawi.
  • Bądź FIT w każdej sferze – same treningi nie dadzą tak dobrych efektów bez połączenia ich z odpowiednio zbilansowaną dietą. To Ty decydujesz, co jesz! Warto rozpocząć od małych zmian, odpowiednio zmniejszając ilość słodyczy i niezdrowych przekąsek, a w zamian zwiększać ilość spożywanych warzyw i owoców. Nie wiesz, skąd czerpać inspiracje na zdrowe dania? Pobierz darmową aplikacje FitProfit (TUTAJ) i zajrzyj do zakładki FitDieta i FitPrzepisy. Jeśli gotowanie nie należy do Twoich mocnych stron lub jesteś ciągle w biegu, zamów catering dietetyczny w pudełkach (sprawdź rabaty z kartą FitProfit TUTAJ )

Bycie fit nie jest trudne. Wystarczą dobre chęci, motywacja do zmian i realne działanie, które doprowadzi do zamierzonych celów. Nic tak nie motywuje jak widoczne efekty. Trzymamy kciuki!